Połączenia transgraniczne, magazynowanie energii, wprowadzenie rynku mocy, rozwój niskoemisyjnych źródeł energii, w tym wykorzystanie polskiego potencjału geotermalnego oraz rozwój energetyki obywatelskiej, czyli przydomowych elektrowni – to kilka założeń polityki energetycznej Polski, jakie...

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu Bocian Rozproszone, odnawialne źródła energii.
Wnioski w nowym naborze w programie Bocian należy składać w terminie od 15 lutego...

Do sieci czterech państwowych koncernów energetycznych przyłączono na koniec 2015 r. w sumie już około 4,7 tys. mikroinstalacji. Ten wynik jest zasługą głównie przyłączeń wykonanych w ubiegłym roku. Niemal wszystkie mikroinstalacje to elektrownie fotowoltaiczne. W obliczu przesunięcia...

Z przyjemnością informujemy, że nasza firma została akredytowanym i sprawdzonym certyfikowanym partnerem SolarWorld AG co dla klientów oznacza gwarancję prawidłowego i kompetentnego montaż wysokiej jakości produktów SolarWorld. 
Niemiecka marka SolarWorld od 40 lat rozwija tecnologie...

Według wyliczeń Bloomberg New Energy Finance (BNEF), ubiegły rok był rekordowy jeśli chodzi o wartość funduszy zainwestowanych w globalnej branży odnawialnych źródeł energii. 
Bloomberg podaje, że w ubiegłym roku sumaryczna wartość inwestycji w odnawialne źródła energii na...

Opublikowano najnowszy raport Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska przedstawiający zanieczyszczenie powietrza rakotwórczymi i mutagennymi zanieczyszczeniami w polskich miastach. W którym mieście oddycha się najlepiej?
Raport opisuje zanieczyszczenie...

Prezydent złożył podpis pod przeforsowaną w ostatnich dniach w parlamencie nowelizacją ustawy o OZE. Nowelizacja zmieniająca założenia ustawy o OZE przyjętej przez parlament w lutym 2015 r. wchodzi w życie z dniem 31 grudnia 2015 r.   
Dzięki podpisowi prezydenta i braku...

Wesołych i Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia 
i Pomyślności w Nowym 2016 Roku
 
życzy firma 3energy
 

Według danych Urzędu Regulacji Energetyki, łączny potencjał mikroinstalacji OZE w naszym kraju wzrósł na koniec ubiegłego kwartału do ponad 22 MW. To jednak niepełna liczba. Swoich sprawozdań dotyczących przyłączonych mikroinstalacji nie złożyło bowiem na czas kilku operatorów sieci...

NFOŚiGW finalizuje umowę z BOŚ Bankiem, która umożliwi uruchomienie nowego naboru wniosków o dofinansowanie na montaż domowych mikroinstalacji OZE w ramach programu Prosument.  
W drugim naborze wniosków dla banków chcących wziąć udział w programie Prosument, który...

Strony